O nás

Staviame drevenice z masívu

 

Náš nový segment - strojovo opracovaná drevená guľatina na presný rozmer, ktorá je vytesňovaná tesniacimi pásmi, tzv. U-profily zamedzuje vzniku nežiaducich medzier a tým aj tepelným stratám, ktoré sú s tým spojené. Keďže každý náš projekt je originál, nemáme v ponuke sériovo vyrábané domy. Sme však schopní, podľa Vašich požiadaviek navrhnúť, vypracovať a po vzájomnej konzultácii aj realizovať akýkoľvek projekt na kľúč,.V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, kontaktujte nás na uvedenom telefónnom čísle.

Ak sa bojíte, že drevo nie je dostatočne konkurencieschopným materiálom pre doteraz uprednostňované, vaše obavy nie sú namieste. Životnosť takýchto domov sa uvádza od stopäťdesiat do dvesto rokov.

Bývanie v zrubovom dome je trvalým a neprekonateľným zážitkom. Už svojou podstatou tieto domy vytvárajú priestor, kde môžete načerpať potrebnú psychickú pohodu, pokoj a harmóniu. 

Prečo práve drevo?

 

Drevo je prírodný produkt, ktorý nezaťažuje prírodné prostredie, je to obnoviteľná surovina. Vďaka racionálnemu a modernému hospodáreniu v lesoch a ich trvalo udržateľnému rozvoju nám lesy poskytujú dostatok suroviny aj pre budúce generácie. Drevo je človeku veľmi blízky materiál, jeho estetické vlastnosti, vôňa, ale aj dotyková teplota pôsobia dobre na ľudský organizmus. Je to materiál preverený stáročiami, drevo sprevádza človeka od praveku. 


Dôvodov prečo si zvoliť drevenú konštrukciu je viacero. Drevostavby nepodliehajú módnym trendom, boli tu, sú a pravdepodobne ešte dlho budú. Ich obľuba s príchodom nových materiálov neklesá, naopak, prináša nové možnosti využitia a kombinácií drevnej suroviny. Krása a príťažlivosť drevených stavieb ostáva roky nemenná. K tomu prispieva aj originalita, každý kus dreva v sebe nesie niečo zo života stromu, nesie si svoju „dušu“, preto je každý kus jedinečný vo farbe, štruktúre aj kresbe.

 

Drevo je teplé, vytvára prirodzené, zdraviu neškodné podmienky pre život, nehrozia ani žiadne alergické reakcie. Ľahko sa čistí a udržuje, vyrovnáva vlhkosť, priestor sa skôr zohreje a udržiava teplo. Pri zariaďovaní interiéru drevo pretepľuje priestor. Žiadny iný materiál nie je taký nadčasový a prijemný ako drevo.

Drevené stavby patria k energeticky úsporným budovám. Sú celoročne obývateľné a nepotrebujú žiadnu ďalšiu tepelnú izoláciu, pretože jej funkciu prenáša samotné drevo. Svojou trvácnosťou a izolačnými vlastnosťami vytvárajú výborné podmienky na bývanie. 

 

Drevo je pre človeka bezpečné a chemicky neutrálne. Preto sa používalo a dodnes sa používa pri výrobe hračiek, detského nábytku, kuchynského riadu, ... Odolnosť proti teplu, mrazu, korózii a znečisteniu využívame pri uplatnení dreva v bezpečných výrobkoch. Jediná vec, ktorá sa musí kontrolovať je vlhkosť. Pri dobre vypracovanom projekte s premyslenými detailmi nie je potrebná žiadna chemická úprava na predĺženie životnosti dreva.